Treningi aerobowe na stałe zagościły w grafikach klubów fitness. Są lubiane przez tysiące kobiet i z powodzeniem uprawiane również w domu. Na efekty takich ćwiczeń nie trzeba czekać długo. Już z treningu na trening widać poprawę kondycji, a po miesiącu sylwetka staje się coraz szczuplejsza i bardziej wyrzeźbiona. Niewątpliwą ich zaletą jest też wszechstronność. Równomiernie pracuje całe ciało. Tętno podczas aerobiku jest zmienne. Przeważnie utrzymuje się w drugiej albo trzeciej (rzadziej w czwartej) strefie. Oznacza to, że kalorie spalane są bardzo efektywnie, a interwałowy charakter ćwiczeń przynosi długofalowe korzyści. Jeszcze długo po skończonym treningu metabolizm jest podwyższony, co przekłada się na szybsze spalanie tłuszczu. Po pewnym czasie można dodać do treningu dodatkowe elementy, które jeszcze podkręcą tempo spalania kalorii.

Przydatne akcesoria do fitnessu

Bardzo popularne są np. taśmy oporowe, które pomagają zwiększyć siłę mięśni jednocześnie dbając o stawy. Szczególnie przydają się w przysiadach, wykrokach czy innych ćwiczeniach angażujących mięśnie nóg i pośladków. Kolejnym sprzętem, w który warto zainwestować są ciężarki do ćwiczeń (www,marbo-sport.pl). Wybierając te idealne do fitnessu trzeba pamiętać, że nie jest tu potrzebne duże obciążenie. W większości ćwiczeń przydadzą się ciężarki o wadze 0,5 – 1 kg. Do ćwiczeń koncentrujących się na mięśniach ramion przydadzą się ciężarki do 5 kg. Trzeba pamiętać, że na początku należy wybrać mniejszy ciężar. Ciało musi się stopniowo przyzwyczaić. Zaczynając z mniejszym ciężarem nie ma obawy o naderwanie mięśnia czy inne kontuzje. Ciężarków do ćwiczeń można też używać przy szybszych ćwiczeniach wymagających podskoków. Biorąc je w dłoń zwiększa się obciążenie dla organizmu i kalorie spalane są jeszcze szybciej. Trzymając ciężarki np. przy pajacykach to niepozorne ćwiczenie może naprawdę dać w kość. Jeśli więc ulubiony trening fitness staje się zbyt łatwy, można pójść o krok dalej i użyć ciężarków.

Gdzie kupić ciężarki do ćwiczeń

Ciężarki są bardzo popularne i bez problemu można je kupić we wszystkich sklepach sportowych. Często konkurencyjne ceny mają sklepy internetowe. Warto zwrócić uwagę, by uchwyt ciężarków był jak najbardziej ergonomiczny, dzięki czemu trening nie będzie irytujący. Dodatkowo można dokupić sportowe rękawiczki. Ciężarki nie wyślizgną się wtedy z dłoni nawet przy mocnym treningu. Dobrze jest kupić cały zestaw ciężarków, by od razu mieć szeroki wachlarz możliwości podczas ćwiczeń. Posiadanie takiego sprzętu w domu na pewno przełoży się na szybsze i bardziej spektakularne efekty ćwiczeń.