Krakowskie kluby i grupy biegowe (spis)


Bez kategorii / poniedziałek, Marzec 2nd, 2020

Dołączenie do klubu biegowego, to jedna z najlepszych decyzji jakie podjęłam w kontekście rozwoju sportowego. Piszę to naprawdę szczerze. Uważam, że jeśli trafi się na dobre miejsce i dobrych ludzi, to efekty przychodzą szybciej niż się spodziewamy. A tych wspaniałych chwil, które można przeżyć po drodze, nie kupi się za żadne pieniądze. 😉 Jeśli wiec chodzi Wam po głowie dołączenie do jakiejś zorganizowanej grupy biegowej, ten wpis na pewno się przyda. 

Niektóre z wymienionych klubów posiadają strony www gdzie można wysłać zgłoszenie członkowskie, ale są też takie, które mają jedynie stronę na Facebooku, jako jedyne medium do kontaktu. Nie bójcie się napisać. Klubom z reguły zależy na nowych członkach, więc Wasze pytania nie powinny zostać bez odpowiedzi.

Poniżej przedstawiam najbardziej popularne i dostępne praktycznie dla każdego kluby i grupy biegowe na terenie Krakowa i okolic. Proszę bardzo! 🙂

AZS AWF Kraków Masters – stawiam go na pierwszym miejscu, ponieważ jest to klub do którego sama należę i właściwie w tym przypadku mam chyba najwięcej do powiedzenia. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu na obiektach należących do AWF’u (stadion AWF, Park lotników, siłownia, basen, hala sportowa itp.). Wśród trenerów znajdziecie m.in. Grześka Sudoła, Kasię Broniatowską, czy Darka Kaczmarskiego. Myślę, że jest to świetna inicjatywa dla osób mieszkających w okolicach Czyżyn lub chcących trenować u boku najlepszych w ‘branży’.
Link do strony

Adam Czerwiński Team – to całkiem młoda grupa biegowa, która trenuje dwa razy w tygodniu w Wieliczce. Założycielem, pomysłodawcą i jednym z prowadzących jest Adam Czerwiński świeżo upieczony zwycięzca Halowych Mistrzostw Polski w biegach na 1500m i 3000m. Ewidentnie na różnych imprezach biegowych widać coraz więcej podopiecznych Adama, co oznacza, że grupa zyskuje na sile. 🙂
Więcej szczegółów tutaj

I Ty Możesz Być wielki (ITMBW) – to stowarzyszenie sportowe, które organizuje cotygodniowe, ogólnodostępne i bezpłatne treningi biegowe w Krakowie. Są też organizatorem 4 imprez biegowych w mieście; Bieg Walentynkowy, Bieg na Bagry, Bieg Swoszowicki i Biegiem na Zakrzówek.
Link do strony

Lacho Team – to też ciekawa grupa, którą prowadzi Andrzej Lachowski zawodowiec, specjalizujący się w biegach górskich, więc zakładam, że grupa może być nastawiona właśnie na takie bieganie.
Link do strony

Nowa Huta Team – Piszą o sobie tak: “(…)grupa ludzi, którzy poprzez potrzebę zmęczenia się promuje Nową Hutę na zawodach sportowych w kraju i za granicą.” Treningi odbywają się w Poniedziałki, Środy i Piątki w Nowej Hucie, więc, jeśli mieszkasz w tamtej okolicy, to może być dla Ciebie bardzo dobra opcja!
Więcej szczegółów tutaj

Muay Running (+ grupa Team Mountain Crew) – to już, mam wrażenie, klub dla prawdziwych zapaleńców biegów górskich. Dużo o sobie nie piszą, ale z tego co ogólnie wiadomo – specjalizują się w treningach górskich, czyli generalnie – chyba trzeba lubieć ten typ aktywności, aby dobrze odnaleźć się w takim środowisku.
Więcej szczegółów

Klub Sportowy Eskadra Kraków – klub działa od 2015 roku i organizuje treningi cztery razy w tygodniu, w tym w soboty w Lasku Wolskim i w niedziele w Niepołomicach.

Więcej szczegółów

Night Runners Kraków – to grupa zwolenników nocnego biegania, którzy organizują wspólne, wieczorne bieganie po Krakowa. Spotykają się dwa razy w tygodniu – Na Błoniach i Bulwarach Wiślanych.

Więcej info na grupie


Follow me on
Strava