Leśna trasa biegowa w centrum Karpacza


Karpacz, Polska <3 / niedziela, Lipiec 14th, 2019

Karpacz to świetna baza wypadowa dla miłośników gór – zarówno w marszu jak i w biegu. Tutejsze ukształtowanie terenu sprawia, że rokrocznie są tu organizowanie wydarzenia sportowe dla prawdziwych ultra-twardzieli. Ale spokojnie – jeśli szukacie w Karpaczu ciekawego miejsca na trening, które niekoniecznie będzie pełne morderczych podbiegów, jednocześnie zachowując typowy karkonoski urok, to mam dla Was naprawdę świetną i pełną zieleni trasę w centrum miasta! Łapcie. 🙂  

Trasa Zdrowia PZU – tak nazywa się malownicza ścieżka biegowa w samym centrum Karpacza, o której, ku mojemu zdziwieniu, chyba mało kto wie, bo ile razy tu biegałam, tak żywej duszy nie spotkałam! Zlokalizowana jest na niewielkiej górce o nazwie Pohulanka (712 m.n.p.m.) na którą z centrum można dotrzeć dosłownie w 10 minut piechotą. 

Ścieżka jest naprawdę urocza – z jednej strony rozpościera się widok na przepiękne szczyty Karkonoszy, a z drugiej, na piękną panoramę miasta z górą Karpatką w tle. 

Pętla mierzy około jednego kilometra i można ją pokonywać tyle razy ile ma się ochotę – zapewniam, nawet po 10. razie nie staje się nudna! 

Mapka do trasy:

Ścieżka wyposażona została w iście leśną siłownię! Co kilkadziesiąt metrów rozmieszczone są drewniano-metalowe konstrukcje do ćwiczeń na świeżym powietrzu (drabinki, poręcze, płotki itp.).

Właściwie jest tu tylko jeden większy podbieg – na samym początku, później trasa jest już w miarę płaska i miękka, a przez to bardzo przyjemna! 

Trasa przecina tor saneczkowy, przez co znajdziecie tu również małą przeszkodę w postaci stalowego mostku.

Aby tu dotrzeć, organizatorzy zalecają wystartować z punktu między placem zabaw przy ul. Parkowej, a Muzeum Sportu i Turystyki przy ul. Kopernika. Ja natomiast polecam dojść do trasy od strony Ośrodka Leczenia Uzależnień “Świetlana Góra” przy ulicy Sanatoryjnej 1 (5 minut piechotą od centrum). Za ośrodkiem skręcacie w lewo, przedzieracie się przez dosyć sporą szczelinę między bramą, a ogrodzeniem, dreptacie chwilę do góry i jesteście na miejscu.

To naprawdę świetne miejsce do treningu w ciszy i spokoju, a dystans i intensywność określacie właściwie sami – bez obawy, że się zgubicie, czy pobiegniecie za daleko. Biegacie tyle pętel na ile macie ochotę lub siłę. 😉 To naprawdę świetna alternatywa dla biegaczy nieco mniej wprawionych w cały ten karkonoski ultra świat. Polecam baaardzo!

Przybywajcie, bo okazji do odwiedzenia Karpacza jest naprawdę wiele. Jedne z najważniejszych imprez biegowych to m.in.:

To co. Kto chętny?


Follow me on
Strava